Brazil

Brazil Fazenda Cachoeira da Grama % 100 Bourbon Pulped Natural

Çiftlik Fazenda Cachoeira da Grama
Çeşitler % 100 Bourbon
İşlem Pulped Natural
Rakım Deniz seviyesinden 1.100 - 1.500 metre yükseklikte
Çiftlik Sahibi Lidolpho de Carvalho Dias & Ailesi
Şehir Sao Sebastiao da Grama (Sao Paolo)
Bölge Mogiana
Ülke Brezilya
Toplam çiftlik büyüklüğü 417 hektar
Kahve için ayrılan alan 165 hektar

Fazenda Cachoeira da Grama, 1890'dan beri Carvalho Dias ailesine aittir ve burada yer alan orijinal Bourbon ağaçlarının bir kısmı 170 yaşın üzerindedir. Çiftlik, deniz seviyesinden 1,100–1,500 metre yükseklikte Sao Paolo Eyaleti’nin Mogiana Bölgesi’nde yer almaktadır. Bu verimli alan Sao Paulo / Minas sınırının Sao Paulo tarafında yer alır ve Brezilya'nın en eski kahve çiftliklerinin bazılarına ev sahipliği yapmaktadır. Bölge, 1882 yılında o zamana kadar genişleyen kahve çiftliklerinden kahve taşımak için kurulan Companhia Mogiana Estrada de Ferro tren hattından sonra adını almıştır.

Fazenda Cachoeira ( şelale anlamına gelmektedir )ve 'da Grama' ( yerel kent Sao Sebastiao da Grama’ dan adını alır), çiftlik sahibinin yeğeni ve önde gelen bir tarım uzmanı olan Gabriel de Carvalho Dias tarafından yönetilmektedir.  Çiftlik, 170 hektarı kahve için kullanılan 417 hektarlık bir alana yayılmıştır. Çiftliğin dik topografyası makinelerin kullanımını imkânsız hale getirdiğinden, çiftlikte yapılan neredeyse her şey elle gerçekleştirilir.

Bu çiftlikteki çekirdeklerin hepsi elle toplanır, plastik bir toprak tabakası üzerinde biriktirilir ve çekirdeğin etinden ayrıldığı ve müsilajın kuruma işlemi esnasında çekirdek üzerinde bırakıldığı ‘pulped natural process’ yöntemi ile toplanır.

Çiftlik sosyal ve çevresel sorumluluğu çok ciddiye almaktadır. Kendisine ait olan küçük bir hidroelektrik santrali ile çalışır ve sadece pik hasat sırasında ekstra enerji alır. Çalışanların çoğu, tesiste barındırılmaktadır. Ayrıca çiftlik çalışanlar ve ailelerinin kullanımı için okul, sosyal kulüp ve tam boyutlu bir futbol sahası sunmaktadır.