Colombia

Colombia Finca Veracruz

Çiftlikler Finca Veracruz, Santa Barbara Estate
Çeşitler Colombia & Caturra
İşlem Soğuk fermantasyon, yıkanmış ve raised beds de kurutulmuş
Rakım Deniz seviyesinden 1,650 metre yükseklikte
Çiftlik Sahibi Echavarria Ailesi
Şehir Amaga
Bölge Antioquia
Ülke Kolombiya
Çiftliklerin toplam büyüklüğü 20 hektar
Kahve için ayrılan alan 16 hektar
Hasat ayları Eylül-Aralık / Nisan-Mayıs

Santa Barbara Estate, üç komşu bölgede yer alan,- Santa Barbara, Fredonia ve Amaga'ya uzanan 5 kardeş çiftlikten oluşmaktadır. 1980'lerde kurulmuştur ve en baştan beri, Sr.Pedro Echavarria konumun çok önemli olduğunu biliyordu. Farklı mikroklimalar, tekil volkanik topraklar, mükemmel rakım ve kahve üretiminde mükemmeliyetçi geleneğin birleşmesi ile Antioquia Andes de küçük bir çiftlik kurdu. Bu mükemmel doğal koşullarını sıkı çalışma ve verimlilikle birleştirerek, hem ekilen alanı hem de çiftliğin itibarını hızla büyüttü.

Son beş yılda, Pedro'nun oğlu - Pedro da çiftliğin çalışmalarına daha fazla dahil oldu ve halihazırda zaten yüksek kaliteye sahip kahve çekirdeği kalitesini daha da yükseklere taşıdı. Pedro Jr. ve Santa Barbara'nın Kahve Direktörü Leonardo Henao Triana Estate mümkün olan en yüksek kalitede kahve çekirdeğini hedef ve tahattüt etmişlerdir.

Veracruz kahve çekirdekleri, 16 hektarlık alan ve küçük bir değirmenden oluşan, tesisin küçük çiftliklerinin birinden gelmektedir.

Her Veracruz çekirdeği beş gün süren bir toplama sürecinden geçmektedir. Her gün, küspe halindeki çekirdekler, 25/26 C'lik normal fermantasyon sıcaklığının altında, yaklaşık 18 ° C sıcaklıkta suyu sirküle eden yerleşik bir soğutma ünitesine sahip fermentasyon tankına eklenmektedir.

Bu serin, yüksek iklimde, güneşte kurutma için yere ihtiyaç olduğundan dolayı büyük üreticiler için kısmen daha zordur. Daha küçük üreticiler genellikle güneşte kurutma metodunu tercih etmektedirler. Fakat Santa Barbara gibi büyük ölçekli üreticilerin başka metotlar bulması gerekmektedir.  Santa Barbara geleneksel olarak silo kurutmasını güvenilir kurutma yöntemi olarak kullanmıştır. Parşömen kahve, kurutma silolarına yüklenir ve bunlar daha sonra yavaşça kurutmak ve kahveyi daha iyi korumak için ısı kapasitelerinin yaklaşık % 60'ı kullanılarak çalıştırılır. Silo kurutmada, sıcaklık asla 40–45 derecenin üzerine çıkmaz ve çiftlikler her zaman bu süreçten mükemmel bir sonuç alırlar.

Santa Barbara Estate, tüm yıl boyunca 60 kişiye iş olanağı sağlamaktadır. Bu kişiler asgari ücretin % 30 üzerinde kazanırlar. Bunların yarısı da çiftlikler içinde kendileri ve aileleri için ücretsiz konaklamadan faydalanırlar. Ana hasat sırasında 1.200 toplayıcı daha işe alınmaktadır. Bu toplayıcılar Santa Barbara çevresindeki çoğunlukla gelirlerini desteklemek için kahve toplayan çiftçilerden oluşmaktadır. İşçiler genellikle uzun vadeli çalışanlardır ve 10 yıldan uzun bir süredir şirkette yer almaktadırlar.

Santa Barbara Estate ayrıca, uzun süreden beri çalışanların emeklilik durumunda kendi topraklarına sahip olmalarına yardımcı olmak için çalışanlara yönelik kapsamlı bir burs ve mali yardım programı yürütmektedir.