El Salvador

El Salvador El Borbollon

Çiftlikler La Reforma & Santa Maria
Çeşitler % 100 Red Bourbon
İşlem Tamamen yıkanmış ve clay patios üzerinde güneşte kurutulmuş
Rakım Deniz seviyesinden 1,400 - 1,500 metre yükseklikte
Çiftlik Sahibi Alvarez Ailesi
Şehir Santa Ana
Bölge Santa Ana Yanardağı
Ülke El Salvador
Toplam çiftlik büyüklüğü 55 hektar
Kahve için ayrılan alan 51 hektar
Ödüller Reforma: 3rd - El Salvador COE, 2011 (91.72 puan)

Alvares ailesi 4 kuşak boyunca 100 yıldan uzun bir süredir El Salvador'da kahve yetiştirmektedir. Ödüllü çiftlikleri, ülkenin batısında, zengin volkanik toprakları ve ılıman iklimi ile kahve yetiştirmek için ideal koşullar sağlayan Santa Ana'nın yemyeşil tepelerinde yer almaktadır. El Borbollon'u bir araya getiren kahve çekirdekleri iki küçük komşu çiftlikten geliyor - La Reforma ve Santa Maria. Bu kahve kirazları, sadece en iyi ve tam olarak olgunlaşmış kahve kirazlarını seçmek için özel olarak eğitilmiş toplayıcılar tarafından Aralık ayından Mart ayına kadar el ile toplanıp geleneksel dokuma sepetlerine konur.

Finca La Reforma ve Finca Santa Maria 1892'de Rafael Alvarez Lalinde tarafından Santa Ana Yanardağı'nın nemli yamaçlarında kurulmuştur. Alvarez Diaz kardeşler, bu istisnai bölgede kahvenin dördüncü neslidir. El Salvador son zamanlarda Bourbon ağaçlarının özellikle duyarlı olduğu kahve yaprağı pası ile savaşmasına rağmen Alvarez ailesi kaliteye olan bağlılıklarından vazgeçmemiş ve bu çiftliklerin her ikisinde de yalnızca red bourbon dikmeye devam etmişlerdir.

Alvarez ailesi, mükemmel büyüme koşulları ve sürdürülebilir ideal yetiştirme koşullarına bağlılıkları sayesinde, bu elit bölgede El Salvador’un en iyi kahve çekirdeklerini yetiştirmektedirler.

El Borbollon, Eduardo Alvarez tarafından yönetilmektedir. Eduardo’nun babası (aynı zamanda Eduardo) ona kahve yetiştirmek için bir tutku miras bırakmış ve her zaman en yüksek kaliteye ulaşması için ona ilham vermiştir. Aslında Eduardo’nun sıkı ve özenli çalışması ve savunuculuğu, birlikte çalıştığı bir sürü çiftliğin ‘cup of Excellence’ kahve yarışmalarında dereceye girmesini sağlamıştır. Eduardo’nun çalışıtğı 15 yüksek rakımlı çiflikten 10’u ‘ Cup of Excellence ‘ yarışmalarında ödül almıştır. La Reforma da dâhil olmak üzere bu çiftliklerden 4’ü 90 puanı aşarak COE Presidental Award ödülünü almaya hak kazanmışlardır.

Alvarez Ailesi'nin çiftlikleri ve değirmeni yerel topluluklara önemli bir sosyal destek sunmakta ve kırsal toplumlarda çocukların beslenme bozukluğu ile ilgili mücadeleye yardımcı olmak için çalışmaktadır. Aile ayrıca, doğal çevreyi korumak ve sahip çıkmak için sürdürülebilir yöntemler geliştirmeye kendini adamıştır.