HAKKIMIZDA

Orta ve Güney Amerika, Asya ile Afrika ülkelerinden nitelikli kahve çekirdeklerini ithal ederek yerel faaliyetlerine başlayan Moka Trade’in güçlü temeli ile gurur duyuyoruz. Moka Trade farklı kıta ve ülkelerden ithal ettiği bu özenle seçilmiş nitelikli kahve çekirdeklerini Türkiye pazarındaki küçük, orta ve büyük yerel ve çok uluslu kavurmacılara ulaştırmaktadır. Çekirdeklerimiz Türkiye kavurma endüstrisine ve kahvenin tüm zincirindeki kahve severlerin beğenisine sunulmaktadır.

Dünyanın en zorlu yeşil kahve alıcılarının ve satıcılarının beklentilerini ve ihtiyaçlarını karşılamak isteyen yeşil kahve profesyonellerine hizmet odaklı bir ekibiz. Kalitemiz ve temel değerlerimiz en ayırt edici özelliğimiz. Alman partnerlerimiz aracılığı ile bugün birçok özel kahve işletmesi, sosyal ve özel sektör kooperatifleri, birçok ülkedeki yerel ve çok uluslu ihracatçılar ile yakın işbirliği içerisindeyiz.

Birlikte çalıştığımız çiftçiler, pazardaki yüksek talepleri karşılayabilecek nitelikte iyi kahve çekirdekleri üretmektedirler. Kimi zaman genele kimi zamansa bize özel üretim yapan tarlalardan toplanan kahve çekirdekleri özenle Hamburg’da faaliyet gösteren partnerimiz tarafından bizzat yerinde seçilmektedir.

Moka Trade’in temel amacı, Türkiye kavurma endüstrisine, Orta ve Güney Amerika, Afrika ve Asya'da bulunan güvenilir kalitedeki çekirdekleri tedarik etmektir. Ayrıca, kahve kültürünün gelişmesi ve daha geniş kitlelere yayılması bizim için çok önemlidir. Bu sebeple gerek müşterilerimiz gerekse tüm kahve severlerle, çekirdeğe ait özellikler, detaylı çiftlik bilgileri, bu çiftliklerdeki üretim ve işleme prosedürleri şeffaf olarak titizlikle paylaşılmaktadır.

Misyonumuz:

• En kaliteli kahve çekirdeklerini arayıp bulmak ve müşterilerimize daha fazla çekirdek seçeneği sağlamak için tüm küresel tedarik zincirlerimizi kullanmak ve var gücümüzle çalışmak

• Stoklarımızın ve çekirdek çeşitliliğimizin sürdürebilir olmasına özen göstermek ve böylece müşterilerimizin kendi markalarına özel oluşturduğu reçetelerin devamlılığını sağlayabilmek

• Müşterilerimizi çok önemseyerek onların özel ihtiyaçlarını titizlikle gözlemleyerek karşılıklı güvenle, etik ve ahlaki bir şekilde iş yaparak uzun süreli ilişkiler kurmak.